Chcesz pozwiedzać ciekawe miejsca? Trekking w Nepalu to coś co na pewno Cię zainteresuje!

Annapurna trekking

Annapurna trekking to region najbardziej różnorodny i popularny w Nepalu. Od pełnego trzytygodniowego obwodu Annapurna, który rozciąga się do historycznego regionu Mustang, po krótkie trzydniowe wędrówki, jest tu odpowiednia trasa dla każdego. Jak sama nazwa wskazuje Annapurna trekking to centralny punkt tej części Nepalu.

Pasmo górskie które obejmuje:

  • Annapurna I-8091m n.p.m,
  • Dhaulagiri-8167m n.p.m położony na zachód od Annapurny I
  • Manaslu-8156m n.p.m

Pomiędzy tymi dwoma górami, leży dolina rzeki Kali-Gandaki, uważana za najgłębszy wąwóz na świecie, Trekkerzy spotykają niewatpiliwie wiele ciekawych ludzi Thakali w tym rejonie. Są znani z tego, że są dobrzy w przedsiewzięciach biznesowych a ich kniesamowia kuchnia smakuje zarówno turystom jak i mieszkańcom Nepalu, Annapurna trekking to zapierające dech w piersiach górskie widoki ale również bujne pola uprawne i spotkania z rdzennymi mieszakńcami. Annapurna trekking jest jedną z najbardziej satysfakcjonMansljąych wypraw wśród wszystkich miejsc w Nepalu,

W związku z dużymi róznicami temperatur i klimatu zobaczycie nieprawdopodbnie różne krajobrazy, od tarasów pól ryzowych po ośnieżone szczyty Himalajów. Annapurna trekking to trasa dobrze zabezpieczona turystycznie. Szlak dość ambitny,prowadzący pzez przełęcz Thorong La(5416m n.p.m) jednak każdy wysiłek, wynagradza przepiękny widok na ośnieżone szczyty. Annapurna trekking rozpoczyna się malowniczm przejazdem do Bulbule leżącefo w odległości 195km od Kathmandu. Przy pięknej pogodzie podczas przejazdu do punktu widokowego można podziwiać Ganesh Himal, Lamjung Himal.

Langtang Trekking

- wspaniałe miejsce
- najwyższe góry
- cudowna kultura
- urokliwi ludzie

Zainteresowany?

Zapraszamy do kontaktu. Jesteśmy otwarci na propozycje zmiany planu trekkingu - wydłużanie lub skracanie czasu wyprawy bądź też wprowadzanie zmian miejsc docelowych na trasie.                    

Kontakt