Chcesz pozwiedzać ciekawe miejsca? Trekking w Nepalu to coś co na pewno Cię zainteresuje!

Trekking w Himalajach

Trekking w Himalajach to nie lada wyzwanie. Jeżeli jesteś zdecydowany na przyjazd do Nepalu, musisz wiedzieć o kilku rzeczach.

  • Pierwszą priorytetową kwestią, jest wybór pory roku. Jeżeli chcecie odwiedzić do Królestwo w celach trekkingowych najlepiej zarezerwować czas w miesiącach od marca do maja, bądź od września do listopada. Ewidetnie w tych porach, Nepal odwiedza największa liczba turystów, wpływ na to ma temperatura, której amplituda wynosi około 15 stopni Celcjusza. Jednak należy wziąc pod uwagę, że im wyżej jesteśmy tym temperatura spada. Temperatura w Kathmandu może jednak wynieść 30 stopni Celcjusza. Ważna również jest kwestia związana z deszczem. W miesiącach wymienionych wyżej, jest sucho.  Pomimo wysokich temperatur, noce w Nepalu nie należą do najcieplejszych.
  • Kolejną ważną kwestią jest optymalny czas trekkingu w Himalajach. Na pobyt w Nepalu najlepiej zarezerwować około 3 tygodnie. W tym okresie bez pośpiechu będziecie mogli realizować atrakcyjną trase trekkingową i zwiedzać najważniejsze punkty Nepalu. Jeżeli jednak nie masz szans żebyś dostał 3 tygodniowy urlop, bez probemy możesz wybrać inny trekking w Himalajach, który jest krószy. Pośpiech nie sprzyja aklimatyzacji, dlatego dobrze jest miejsce kilka dni więcej i obserwować własny organizm na szlaku i dostosować się do jego rytmu.
  • Zaowodowi trekkerzy, jednomyślnie uważają, że bardzo ważną kwestią, jest kondycja. Trekking w Himalajach, to czasem 8 godzinna wędrówka. Konieczne jest wstawanie wczesnym porankiem, czasami przed świtem. Jak się domyślamy, wpływ na to ma kwestia bezpieczeństwa, wędrówka w dzień jest o wiele bezpieczniejsza niż nocą. Mierzmy siły na zamiary! Jeżeli uważasz, że Twoja kondycja nie należy do najlepszych-popraw ją!

Langtang Trekking

- wspaniałe miejsce
- najwyższe góry
- cudowna kultura
- urokliwi ludzie

Zainteresowany?

Zapraszamy do kontaktu. Jesteśmy otwarci na propozycje zmiany planu trekkingu - wydłużanie lub skracanie czasu wyprawy bądź też wprowadzanie zmian miejsc docelowych na trasie.                    

Kontakt