Chcesz pozwiedzać ciekawe miejsca? Trekking w Nepalu to coś co na pewno Cię zainteresuje!

Langtang Trek

Langtang trek to trekking w Dolinie Lagntang. Trafnie nazywana jest "dolina lodowców". Widoki są niesamowite. Po obu stronach doliny będziemy podziwiać wysokie, sięgające nieba ośnieżone szczyty gór. [324]Langtang Trek[/link] oferuje bogactwo i różnorodność roślinną, przez lasy liściaste, pięne rododendrony i bambusowe. Spotkacie tam wiele potoków wolno i szybko płynących oraz wiele potężnych skał i ośnieżonych szczytów. Ponadto Langtang Trek to trawiaste łąki spowite mgłą. Występuje tam również tybetańska kultura. Wędrówka rozpoczyna się i kończy w Dhunche skąd dotrzecie do połoonj nawysokosci 2900 m n.p.m Kyanijn Gompy. Stąd można wejść na szczyty jak:

  • Tsero Ri-4998 m
  • Kyanjin Ji-4773 m

Poznaj przepiękne regiony

Niesamowity himalajski krajobraz i nienaruszona kultura buddyzmu, szlak ten jest bardzo popularny wśród wędowców.To krótki trek trwający od 8-12 dni. Region Langtang kiedyś by popularnym himalajskim szlakiem handlowym od czasów starożytnych i średniowiecznych. Podczas kryzysu dolina Langtang była również bezpieczną przystanią dla buddyzmu. Langtang Trek wykazuje najbardziej żywą kulturę szańskich Tamanów i tybetańskich Szerpów Buddysjkich. Na jej terenie znajduje się Park Narodowy Langtang i ma wiele wysokich szczytów, w tym najwyższy Langtang Lirung-7246 m.n.p.m. Sezon w któtym propnujemy przyjazd to od lutego do maja bądź od września do grudnia. Jest to umiarkowanie trudny szlak a codzienne spacery trwają około 6 gozin.

Langtang Trekking

- wspaniałe miejsce
- najwyższe góry
- cudowna kultura
- urokliwi ludzie

Zainteresowany?

Zapraszamy do kontaktu. Jesteśmy otwarci na propozycje zmiany planu trekkingu - wydłużanie lub skracanie czasu wyprawy bądź też wprowadzanie zmian miejsc docelowych na trasie.                    

Kontakt