Chcesz pozwiedzać ciekawe miejsca? Trekking w Nepalu to coś co na pewno Cię zainteresuje!

Wycieczka do Nepalu

Nepal jest bez wątpienia krajem o spektakularnych i zdumiewających górskich krajobrazach, który może pochwalić się ilością najwyższych szczytów na świecie. Ale nie jest to jedyny rekord. Nie ma kolejnego takiego państwa na świecie, w którym występuje skupienie aż tylu miejsc, które zostały wpisane na liste Światowego Dziedzictwa Narodowego a są to między innymi:

  1. Park Narodowy Sagarmatha to park położony w paśmie Wielkich Himalajów z największą górą świata - Mount Everest. Poza bezkonkurencyjnymi krajobrazami górskimi, występują tutaj wyjątkowe gatunki zwierząt, które są pod ochroną z powodu zagrożenia wyginięciem. Został założony w 1967 roku.Jeżeli chcesz go odwiedź skontaktuj się z zaufanem biurem podróży.

  2. Dolina Katmandu to ziemia, na której spoczywa seria zabytków wyznań hinduizmu oraz buddyzmu, a także pałacowe zespoły królewskich miast. Są obiektami kultów tubylców. Miejsce, w którym niewątpliwie czuć “ducha” i specyficzną energię.

  3. Narodowy Park Chitwan jest pierwszym nepalskim parkiem narodowym o powierzchni 932 kilometrów kwadratowych. Niezwykły teren o niezwykłej bioróżnorodności. Jest jednym z ostatnich miejsc na Ziemi gdzie występują gatunki zwierząt takich jak np.: hubarka bengalska, lampart, gaur, sambar jednobarwny, krokodyl błotny,tygrys bengalski królewski. Zostal założony w 1973 roku.

  4. Lumbini - tradycja mówi, że w tym miejscu urodził się sam Budda. Jest to jedno z czterech świętych miejsc buddyzmu. Ośrodek kultu. Nadzwyczajne miejsce o głębokiej i niesamowitej historii sięgającej III w n.e. Na liste UNESCO trafiła w 1997 roku. Jest to najświętsze miejsce buddysjkich pielgrzymek.

  5. Świątynia Pashupatinath- jest uważana za jedną z najświętszych miejsc dla hinduistów. Znajduje się 6 km na wschód od Katmandu. Konstrukcja jest dwupiętrowym budynkiem zbudowanym w stylu pagody. Strona jest zbiorem świątyń, obrazów i napisów. i. Świątynia znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO od 1979 roku.

  6. Stupa Swayambhunath- ma około 2500 lat. Jest najstarszym zabytkim wpisanym na listę UNESCO.

  7. Stupa Baudhanath-jest konstrukcją zbudowaną w około V wieku naszej ery. Ludzie wyznający buddyzm gromadzą się w niej podczas świąt buddyjskich.

Langtang Trekking

- wspaniałe miejsce
- najwyższe góry
- cudowna kultura
- urokliwi ludzie

Zainteresowany?

Zapraszamy do kontaktu. Jesteśmy otwarci na propozycje zmiany planu trekkingu - wydłużanie lub skracanie czasu wyprawy bądź też wprowadzanie zmian miejsc docelowych na trasie.                    

Kontakt