Chcesz pozwiedzać ciekawe miejsca? Trekking w Nepalu to coś co na pewno Cię zainteresuje!

Trekking do bazy pod Everestem

W cieniu Mount Everest najwyższej góry świata, biegnie pradopodbnie najbardziej spektakularny trekking na ziemi- Trekking do bazy pod Everestem. Wiedzie on przez przełęcz:

  • Renjo La-(5345) m n.p.m
  • Cho la-(5420) m n.p.m
  • Kongma La -(5535(m n.p.m
  • Lhotse(8516)m n.p.m

Trekking do bazy pod Everestem to możliwość okrążenia doliny Solo Khumbu, co pozwoli na ograniczenie powtarzania trasy w drodze powrotnej. Trekking do bazy pod Everestem nazywany jest kultowym. Jest to kilkanaście dni wędrówki dolinami rzek o niezwykle egzotycznych nazwach jak: Dudh Koshi, Imja Kohla, Region Khumbu przez, który prowadzi trasa trekkingu to jedno z najwspanialszych miejsc na ziemi, jedno z tych, które trzeba koniecznie zobaczyć! Podczas treku zobaczycie górę, która jest symbolem Nepalu - Ama Dablam jedna z najpiękniejszych gór na świecie o wysokości 6856 m. n.p.m. Ama oznacza matka, natomiast Dablam to amulet, wizerunek Boga. Góra przyciąga wzrok dosłownie  zkażdej strony. Strzeliste granie, pionowe ściany a wszystko to dodatkowo skute lodem i śniegiem. Szczyt leży w rejonie Solo Khumbu, który jest najbardziej popularnym sród turystów zakątkami Himalajów.

Wybierz własnie trekking do bazy pod Everestem a zobaczysz ile czeka na Ciebie wiosek z ich przyjaznymi mieszkańcami oraz niezpaomniane kraojbrazy, konopne mosty zawieszone wysoko nad dolinami, bujną roślinność. Trekking do bazy pod Everestem to najbardziej spektakularny trekking! Przeżyj przygodę w najwyżsych górach świata!

 

Langtang Trekking

- wspaniałe miejsce
- najwyższe góry
- cudowna kultura
- urokliwi ludzie

Zainteresowany?

Zapraszamy do kontaktu. Jesteśmy otwarci na propozycje zmiany planu trekkingu - wydłużanie lub skracanie czasu wyprawy bądź też wprowadzanie zmian miejsc docelowych na trasie.                    

Kontakt