Chcesz pozwiedzać ciekawe miejsca? Trekking w Nepalu to coś co na pewno Cię zainteresuje!

Trekking Manaslu

Trekking Manaslu swój początek ma wzdluż doliny rzeki Budhi Gandaki. Kazde dnia wznosi się na coraz większe wysokości. Trekking Manaslu jest typowym nepalskim trekkingiem, w czasie którego, może czasem wspinać się na większe wysokości, następie idąc w doł aż wkońcu dotrzeć na płaską powierzchnie. Trekking do Manaslu rozpoczyna się w Arugath Baazar na wysokości 550m i kończy w Beshishar na wyokości 850 metrów. Jego kulminacją jest przełęcz Larka na wysokości około 5160 metrów, która przekracza się w 10 dniu wędrówki.

Trekking Manaslu to wyprawa przechodząca przez teren nepalskich parków narodowych: Manaslu i Annapurny. Należy pamiętać, że aby odwiedzić niektóre miejsca porzebne będą odpowiednie pozwolenia. Podczas trekkigu Manaslu poznasz również wszystkie nepalskie piętra roślinne. Zaczynając od dźungli przez lasy rododendronów i bambusów a skończywszy na pustyniach lodowych. Jeszcze kilka lat temu był to trekking typowo namiotowy.

Skala trudności tego trekkingu wynosi 3/5. Nie jest to łatwy trekking, Trekking Manaslu jest możliwy tylko przy sprzyjającej pogodzie, jeżeli na szlaku jest zbyt duży śniegu, jest on niemożliwy. Trek nie wymaga specjalnego przygotowania kondycyjnego, wystarczy aklimatyzacja na wysokości 4200-4300 metrów np.m. Trek trwa 20 dni i jest jednym z tych treków, po wiejskich terenach Nepalu. Podczas niego można podziwiać górską panoramę i krajobrazy oraz poznać kulturę buddyjską. Jeszcze kilka lat temu nie zbyt popularny trek to dzisiaj zdobywa coraz większa popularność.

Langtang Trekking

- wspaniałe miejsce
- najwyższe góry
- cudowna kultura
- urokliwi ludzie

Zainteresowany?

Zapraszamy do kontaktu. Jesteśmy otwarci na propozycje zmiany planu trekkingu - wydłużanie lub skracanie czasu wyprawy bądź też wprowadzanie zmian miejsc docelowych na trasie.                    

Kontakt