Chcesz pozwiedzać ciekawe miejsca? Trekking w Nepalu to coś co na pewno Cię zainteresuje!

Upper Mustang Trek

Upper Mustang Trek oficjalnie został otwarty w 1992 roku. Wyprawa ta jest całkiem nowym doświadczeniem, spotkania z niepowtarzanymi krajobrazami, kulturą i lokalnymi tradycjami. Do 2007 roku kiedy jeszcze Nepal nie był monarchią było to oddzielne królestwo Nepalu. Upper mustang trek to jeden z tch treków o ograniczonym dostępie. Na ten szlak mogą wchodzić jedynie turyści posiadający pozwolenie wydawane przez Departament Imigracyjny. Upper mustang trek to trasa wiodąca przez pustynne okolic, zbliżające się charakterem do tybetańskiego płaskowyżu i kończy się dawną stolicą Munstangu - Lo Manthang. Wyprawa ta należy do najbardziej ekscytujących ze wzlędu na przepiękne krajobrazy, kulturę tybetańską, klasztory i zamieszkiwane niegdyś przez ludzi jaskinie.

Upper Mustang Trek to podziwianie panoramy Niligiri i innych szczytów znajdujących się w rejonie Annapurny. Większa część trasy tego treku wiedzie przez pustkowia. Jest to świetna wyprawa dla osób interesująycych się kulturą tybetańską i pragnącyych zobaczyć mistyczny krajobraz. Rdzenni mieszkańcy Mustangu nazywani są Loba. Ich zwyczaje, tradycja, religia czy kultura nie różni się od mieszkańców Tybetu.

Upper Mustang Trek to trwająca 21 dni wspaniała przygoda. Fajną opcją jest również fakt, że można dopasować ją do swoich potrzeb i skrócić czas trwania. Turyścimogą również spędzić kilka dni na Obszarze Chronionym Annapurny i dojść do Górnego Mustangu. Osoby bardziej zaineteresowane widokami w rejonie Annapurny mogą rozpocząć wyprawę od przejazdu do Beni lub Nayapool.

Langtang Trekking

- wspaniałe miejsce
- najwyższe góry
- cudowna kultura
- urokliwi ludzie

Zainteresowany?

Zapraszamy do kontaktu. Jesteśmy otwarci na propozycje zmiany planu trekkingu - wydłużanie lub skracanie czasu wyprawy bądź też wprowadzanie zmian miejsc docelowych na trasie.                    

Kontakt