Chcesz pozwiedzać ciekawe miejsca? Trekking w Nepalu to coś co na pewno Cię zainteresuje!

Wycieczka do Doliny Kathmandu

Dolina Kathmandu obejmuje trzy starożytne miasta:

  • Kathmandu
  • Patan
  • Bhaktapur

Niegdyś były to odrębne państwa. Dziś są domem setek świątyń, przypominających o złotej erze w architekturze Nepalu. Dolina Kahmandu zachwyca urokiem trzech Pałaców Królewskich oraz prostotą białych, górująych nad stolicą świątyń buddyjskich Swayambnuath i Boudhanath. Wycieczka do Doliny Kathmandu sprawi, że będziesz chciał tu wrócić jeszcze raz! Dolina Kathmandu od wieków była centrum politycznym, gospodarczym a także kultoruwym kraju.

Dolina cudów

Jak wiemy religia w Nepalu odgrywa istotne role w życu każdego mieszkańca. W jej odrębie występuje wele najważniejszych świąyń i najstarszych, zarówno dla buddyzmu, hinduizmu oraz innych wielu religii. Podczas wycieczki do Doliny Kathmandu zobaczysz właśnie buddyjską świątynie Swayambhu i Bodnath oraz Pasupatinath uznawaną za najświętszą świątynie Shivy w Nepalu. W Patan znajduje się pięć stup zbudowanych przez Asoka w 250 roku przed naszą erą.  W trakcie wycieczki do Doliny Kathmandu zwiedzisz również świątynie Kumbheshwar. W zabytkowym Bhaktapur odkryjesz również wiele świątyń i koniecznie musisz odwiedzić Nyatapol, pięciometrową pagodę. Odkrywanie świątyń w Dolinie Kathmandu i poznanie ich historii będzie niezapomnianą przygodą dla miłośników kultury i historii.

Warte zwiedzenia są również punkty widokowe z przepiękną panoramą na majestatyczne Himalaje. Kilkudniowa wycieczka po dolinie zadowoli każdego turystę i pozwoli zobaczyć ważne turystycznie i historycznie miejsca.

Langtang Trekking

- wspaniałe miejsce
- najwyższe góry
- cudowna kultura
- urokliwi ludzie

Zainteresowany?

Zapraszamy do kontaktu. Jesteśmy otwarci na propozycje zmiany planu trekkingu - wydłużanie lub skracanie czasu wyprawy bądź też wprowadzanie zmian miejsc docelowych na trasie.                    

Kontakt