Chcesz pozwiedzać ciekawe miejsca? Trekking w Nepalu to coś co na pewno Cię zainteresuje!

Trekking w Nepalu?

Nepal to nie tylko miejsce przeznaczone dla miłośników gór, alipinistów czy trekerów. To również królestwo kultury. W 2020 roku szykuje się wiele wydarzeń i festiwali odbywających się na terenie Nepalu. Sprawdź i znajdź coś dla Siebie!

  1. Od 28 stycznia-11 lutego w Galerii Sztuki Siddhartha odbędzie się wystawa malarstwa tybetańskiej Thangki, słynnych tybetańskich artystów Tenzina Dhargaya oraz Lovsanga Tsetena. Inauguracja wystawy zacznie się we wtorek 28 styczna o godzine 17:30 i będzie czynna do 11 lutego.
  2. 21 lutego odbędzie się Maha Shivaratri czyli festiwal dosłownie oznacza "Noc Śiwy". Ceremonia ta obchodzona jest 14 dnia ciemnych dwóch tygodni miesiąca Magha zgodnie z hinduskim kalendarzem ksieżycowym. Uważa się, że w tym dniu gwiazdy na półkuli północnej znajdują się w najbardziej optymalnych pozycjach, aby pomóc w podniesieniu energii duchowej człowieka. Zasada Shiva jest najbardziej aktywna w tym dniu roku. Setki wielbicieli odwiedza w tym okresie świątynie Pashupatinath w Katmandu, jedną z najświętrzych świątyń hinduskich.
  3. 9 marca Holi Fagu Purnima to hinduski festiwal, obchodzony w dzień pełni księżyca pod koniec miesiąca Falgun, który przypada między połową lutego a maja. Świetowane przez pocieranie sobie nawzajem kolorowych proszków, użycie kolorowej wody do rozpylania na siebie nawzajem. Holi jest obchodzony w całym Nepalu.
  4. 13 kweitnia to neplaski nowy rok! Nepalczycy stosują własny system kalendarza zwany Bikram Era. Nowy rok to oficjalne nepalskkie święto. Podczas tej okazji ludzie chodzą na pikniki, spotykają się i świętują dzień towarzyskko na różne sposoby. W trakcie imprezy odbywają się różne rytuały.
  5. 29 maja to Everest Marathon! to coroczny maraton Tenzng-Hillary Everet,najwyższy maraton maraton na ziemi w regionie Evrest. To upaiętnienie pierwszego udanego wejścia na Everest przez Tenzinga Norgaya Sherpę i SIr Edmunda Hillary'ego w 1953 roku.

 

Langtang Trekking

- wspaniałe miejsce
- najwyższe góry
- cudowna kultura
- urokliwi ludzie

Zainteresowany?

Zapraszamy do kontaktu. Jesteśmy otwarci na propozycje zmiany planu trekkingu - wydłużanie lub skracanie czasu wyprawy bądź też wprowadzanie zmian miejsc docelowych na trasie.                    

Kontakt