Chcesz pozwiedzać ciekawe miejsca? Trekking w Nepalu to coś co na pewno Cię zainteresuje!

Trekking w Nepalu i wycieczki

Himalajskie wycieczki to nie tylko trekkingi, wspinaczki, safari ale również czas z nepalskimi rodzinami. Poznaj ich trudne, codzienne życie ich zwyczaje oraz kulture. To jeden z najlepszych sposobów w jaki można odczuć ich styl życia. Podczas takich wakacji masz zaszczyt gościć w jednym z domku w którym miezka typowowa nepalska rodzina. Gospodarze są odpowiedzialni za przygotowanie regionalnych potraw  i serwować je w tradycyjny sposób. COdzienny lunch składa sę z ryżu i zupy najczęściej z soczewicy. Kuchnia rdzennej ludności, bardzo się różni od wyobrażeń o niej. WIększość nepalskich rodzin gotuje posiłki za pomocą glinianych pieców opalanych drewnem. Każdego dnia rolnicy wychodzą na pole uprawiać ryż czy zbierać plony. Hodują krowy, bawoły a nawet kozy. Jeżeli chcesz poznać prawdę na temat codziennego życia na wsi Nepalczyków wyjazd ten będzie najlepszą okazją.

Nepal to bardzo malowniczy kraj. 70% ludność to rolnicy. Jeżei chcez udac się na nepalską wieś najlepiej wybrać się tam jesienią lub zimą ze wgędu na świetną pogodę i brak opadów. Odradzamy przyjsc wiosną i latem gdyż to czas dużych ulew. Jesteśmy narażeni na dużą wilgotność i co za tym idzie-komary. Jeżeli jednak pragniesz zobaczyć jak przygotowuje się pole do sadzenia ryżu, zaplanuj wyjazd do Nepalu wiosną.

Głownym źródłem dochodu typowego nepalskiego rolnika jest sprzedaż nadwyżek żbóż, owoców czy warzyw. Najczęściej spożywanym mięsem w Nepalu jest kozina i drób. Buddyści jedzą również mieśo bawoła i wieprzowinę. Wyznawcy hinduizmu nie jedzą wołowiny. Wśród ludnośći Nepalu znajdą się wegetarianie i weganie.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się wiecej na temat ludności nepalskiej zamieszkującej wsie, daj nam znać! Jesteśmy tutaj dla Ciebie i do Twojej dyspozycji!

Langtang Trekking

- wspaniałe miejsce
- najwyższe góry
- cudowna kultura
- urokliwi ludzie

Zainteresowany?

Zapraszamy do kontaktu. Jesteśmy otwarci na propozycje zmiany planu trekkingu - wydłużanie lub skracanie czasu wyprawy bądź też wprowadzanie zmian miejsc docelowych na trasie.                    

Kontakt